4. Çanakkale Yemek Kültürü Festivali Başlıyor

4. Çanakkale Yemek Kültürü Festivali Başlıyor
7 Haziran 2013

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirilecek olan “Çanakkale Yemek Kültürü Festivali” 21-23 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Çanakkale Tarih ve Kültür Vakfı, Human 17 Derneği, Çanakkale Profesyonel Ahçılar Derneğiyle Kent Konseyi kolaylaştırıcılığında hazırlanan festivalde panel ve ödüllü bir yemek yarışması yer almakta. Festival 22 Haziran Cumartesi günü saat 18:00’de Halk Bahçesinde yapılacak olan ve yemek kültürü araştırmacısı Hasan Açanal, Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Ümit Yüksel’in konuşmacı olarak katılacağı “Yerel Yemekler ve Akdeniz Gastronomisi” paneliyle başlıyor. 23 Haziran Pazar günü saat 13:00’de Halk Bahçesinde yapılacak para ödüllü yemek yarışmasıyla devam edecek.

Yarışma zeytinyağlılar, etli yemekler (tavuk ve balık hariç) ve tatlılar olmak üzere 3 ayrı kategoriden oluşmaktadır. 18 yaşını doldurmuş ve profesyonel olarak aşçılık yapmayan “Yöremin veya Çanakkale’nin yerel yemeklerini ben biliyorum, en iyisini ben yaparım” diyen herkesin katılabileceği yarışmada yemekler her kategoride profesyonel 3 jüri üyesi tarafından kontrol edilecek ve kategori birincileri 500 liralık para ödülünün sahibi olacaklar.

23 Haziran Pazar günü bir kap yemeğinizi yapın ve halk bahçesine gelin. Yemekler yarışsın kültürümüz sürsün.

Panel
– “Yerel Yemekler ve Akdeniz Gastronomisi”
22 Haziran Cumartesi Saat 18:00
Halk Bahçesi
– Yemek Yarışması
23 Haziran Pazar Saat 13:00
Halk Bahçesi

ÜST